FARSKÉ OZNAMY

B45A9071Rímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 41. týždni od 8. októbra – do 14. októbra 2018.

Bohoslužby

Pondelok Pondelok 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu Sopkovú,
8.októbra v Cezročnom období   výročná
     
Utorok Utorok 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Branislava Svobodu,
9.októbra v Cezročnom období   polročná
     
Streda Streda 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Ivetu Grácovú,
10.októbra v Cezročnom období   polročná
     
Štvrtok Štvrtok 27. týždňa 07:00 Sv. omša na úmysel Evy
11.októbra v Cezročnom období  
     
Piatok Piatok 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jasaňa,
12.októbra v Cezročnom období   Františku r. Sopkovú a ✟ deti
     
Sobota Bl. Petra – Adriána Toulorgea, 15:30 Sobášna sv. omša za mladomanželov
13.októbra kňaza a mučeníka prem. rádu  
     
Nedeľa 28. NEDEĽA 08:00 Sv. omša na poďakovanie za 50 r.
14.októbra v CEZROČNOM OBDOBÍ   manželstva a zdravie celej rodiny
10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
14:30 POBOŽNOSŤ
   
Lektori  Božieho Slova    
   
Nedeľa 28. NEDEĽA 08:00 O. Brada, Z. Bradová
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 deti
     

 

 

Ružencové pobožnosti  budú polhodinu pred sv. omšou, v sobotu o 14:45 a v nedeľu v rámci popoludňajšej pobožnosti.

V nedeľu po druhej sv. omši bude stretnutie prvoprijímajúcich a rodičov.

DUCHOVNÉ SLOVO

 

Ako vznikla modlitba k sv. Michalovi archanjelovi

 

Niektoré správy nás informujú, že počas omše pápež Lev XIII. zažil víziu a jeho tvár “zbledla a vyzerala vystrašene.” V roku 1886 ustanovil to, čo sa neskôr stalo pravidlom – táto modlitba sa modlila vždy po omši. Ide o modlitbu k sv. Michalovi. Pôvod tejto modlitby nie je moc známy, ale mnoho historikov verí, že pápež Lev prežil hlbokú víziu, ktorá bola inšpiráciou na jej zostavenie. Podľa Kevina Symondsa, autora biografie pápeža Leva XIII. a modlitieb k svätému Michalovi, sa vízia pravdepodobne odohrala v rokoch 1884 až 1886 a odohrala sa počas slávenia omše. Niekoľko rôznych správ spomína, že pápežovi sa počas vízie viditeľne zmenila tvár a jeden tvrdí, že bola “bledá a vystrašená.”

Vtedajší kardinál, ktorý osobne poznal pápeža, vysvetľuje, že “pápež Lev XIII. mal naozaj víziu démonických duchov, ktorí sa zhromažďovali vo večnom meste – Ríme. Z tejto skúsenosti vzišla modlitba k sv. Michalovi. Chcel, aby ju recitovala celá Cirkev.”

Čokoľvek sa stalo počas omše pápeža Leva, zdá sa, že skutočne mal víziu a to, čo videl, nebolo príjemné. To ho podnietilo k rýchlemu zloženiu modlitby k svätému Michalovi a k jeho nariadeniu modliť sa ju po omši. Pápež žil počas obzvlášť búrlivých časov a veril, že je potrebná modlitba na rozptýlenie temnoty, ktorá visela nad celým svetom. Dlhšia modlitba svätého Michala, často známa ako modlitba exorcizmu, aj keď nebola určená na použitie v skutočných rituáloch exorcizmu, bola schválená pápežom o tri roky neskôr v dvoch verziách, jedna pre duchovenstvo a druhá pre laickú individuálnu modlitbu.

Sv. Michal archanjel bol vždy známy ako silný bojovník proti zlu, najmä preto, že je zaznamenaný v knihe Zjavenia: “Na nebi sa strhol boj: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi. Bojoval drak i jeho anjeli, ale neobstáli a už nebolo pre nich miesto v nebi. A veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet, bol zvrhnutý; zvrhnutý bol na zem a s ním boli zvrhnutí jeho anjeli.” (Zjv 12, 7-9). Na základe tejto epizódy je svätý Michal často zobrazovaný v umeleckom prevedení, ako zabodáva kopiju alebo meč do Satana. Ten je často znázornený ako had alebo drak. Modlitba, ktorú zložil pápež Lev XIII., sa stala jednou zo základných katolíckych modlitieb a mnohí exorcisti ju odporúčajú každému, kto potrebuje bojovať proti prítomnosti zla vo svojom živote.

https://www.verim.sk/ako-vznikla-modlitba-k-sv-michalovi-archanjelovi/

Modlitba k sv. Michalovi archanjelovi

Sv. Michal archanjel, bráň nás v boji, buď nám ochrancom proti zlobe a úkladom diabla.  Pokorne prosíme, nech mu Boh ukáže svoju moc. A ty, knieža nebeských zástupov, Božou mocou zažeň do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete. Amen.

Archív